rekuperatoriaus filtro keitimasTam, kad patalpose būtų užtikrinta gera oro kokybė ir vėdinimo sistemos ilgaamžiškumas, būtina reguliariai keisti rekuperatoriaus oro filtrus. Kaip dažnai juos reikia keisti priklauso nuo kelių veiksnių: filtrų kokybės, namo dydžio, namo vietos, patalpų įrengimo laiko ir sezono

Jeigu naudojate pigesnius, pavyzdžiui, stiklo pluošto filtrus, juos reikia keisti dažniau, nei naudojant aukštos klasės rievėtus oro filtrus. Atsižvelgiant į šiuos kriterijus filtrai galėtų tarnauti 30 dienų, kai yra nekokybiški, ir pusę metų, kai yra kokybiški. Rekomenduojame naudoti kokybiškus oro filtrus ir esant vidutinės kokybės oro sąlygoms juos keisti bent du kartus per metus.

Naujos statybos namuose pirmuosius pusę metų filtrus rekomenduojama keisti kas du mėnesius, nes naujai pastatytuose namuose būna likusių statybinių medžiagų dulkių. Daug nešvarumų savyje turintis filtras kenkia ne tik jūsų sveikatai, bet ir rekuperatoriaus sistemos tinkamam veikimui – tam, kad patalpose būtų užtikrinamas optimalus oro srautas, įrenginiui tenka dirbti didesnėmis apkrovomis.

Kiti labai svarbūs aspektai, nuo kurių priklauso rekuperatoriaus filtrų keitimo dažnumas, yra jūsų namo vieta, namo dydis ir sezonas. Jei gyvenate mieste, ore greičiausiai busa daugiau taršos, nei to atveju, kai gyvenate užmiestyje. Didesniame name paprastai yra didesnis oro kanalų sistemos ilgis – tokiais atvejais rekuperatorius yra apkrautas labiau, nei mažesniame name. Vasaros laikotarpiu, kai oras būna sausesnis, jame yra daugiau dulkių nei žiemą. Taigi, jei jūsų gyvenamasis namas yra didelis, stovi mieste ir yra vasaros laikotarpis, tikėtina, kad oro filtrai prikaups daugiau nešvarumų, nei esant kitoms sąlygoms.

Tam, kad sužinoti, kaip dažnai reikia keisti oro filtrus, rekomenduojama kas du mėnesius  juos patikrinti. Jeigu patikrinimo metu filtrai pasirodė nešvarūs, pakeiskite juos ir užtikrinkite savo namuose švarų ir kokybišką orą. Švari šilumokaičio sistema sunaudoja mažiau energijos bei sukuria sveiką patalpų mikroklimatą ir komforto jausmą.

Ką pasiekiate keisdami oro filtrus:

  • apsaugote ventiliacijos kanalus nuo nešvarumų;

  • sumažinate dulkių, grybelių ir bakterijų kiekį tiek vėdinimo kanaluose, tiek patalpose;

  • garantuojate didžiausią įmanomą šilumos atgavimo koeficientą;

  • užtikrinate minimalų oro kanalų skleidžiamą triukšmą.